ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Zımpara

Yüzeyleri düzeltme, delme, kırma ve benzeri amaçlarla kullanılan elektrikli aletler tadilat ve tamirat işlerinin olmazsa olmazlarından. Evde, bahçede, atölyede ve başka dar alanlarda muhafaza edilebilmesiyle de avantajlı olan elektrikli aletlerin en çok başvurulan alt kategorilerinden biri de zımpara, başka bir deyişle zımpara makinesi.

Zımpara Nedir?

Zımpara Nedir?

Zımparanın anlamı aslında hangi zımparayı kastettiğinize bağlı. Zımpara taşı, çok sert alümin billurları olan ve aşındırıcı olarak kullanılan doğal kayaçtır. Zımpara kağıdı maden, tahta ve benzeri maddelerin yüzeyini aşındırıp düzeltmeye ve parlatmaya yarayan, üstüne zımpara tozu, yani zımpara taşının tozu yapıştırılmış olan kalın kağıttır. Elektrikli el aletleri söz konusu olduğunda ise zımpara, zımpara makinesini kasteder. Zımpara makinesi, zımpara kağıdı ile yüzeyleri pürüzsüz hale getirmek için kullanılan elektrikli bir alettir. Zımpara makinesinin zımpara kağıdını monte edecek ve monte edilen kağıdı hızlı hızlı hareket ettirecek bir mekanizması bulunur. Ahşap zımpara makinesi genelde elektrikle çalışırken kaporta tamiri için kullanılan zımparalar basınçlı hava ile çalışabilir.

Zımpara Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Zımpara Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

Zımpara çeşitleri çok sayıda olsa da en çok duyacaklarınız muhtemelen şunlar: ahşap zımpara, bant zımpara, tezgah zımpara, eksantrik zımpara, tank zımpara, titreşimli zımpara. Zımparaların hepsi temelde aynı işi yapar ama kullanım amaçları ve zımpara kağıdı şekline göre çeşitlenirler. Geniş, düz ve özellikle sert yüzeyleri pürüzsüz hale getirirken en etkili olan zımpara, yüksek hızı ve kayda değer kuvvetiyle bant zımpara. Bant zımpara iki silindir makaraya geçirilir ve motor çalıştığında bu zımpara dönerek zımparalama işlemini yapar. Bunlar aynı zamanda elde taşınması zor olan tezgah üstü zımparalardır. Titreşimli zımpara, elde taşınabilen ve sabit düz yüzeyleri zımparalamakta kullanılan zımpara çeşitleridir. Üçgen ve dikdörtgen gibi şekilleri olabilir. Bu şekiller köşeği yüzeyleri zımparalamayı olanaklı hale getirir. Küçük ölçekli işler için idealdir. Eksantrik zımpara da elde taşınabilir, düz yüzeyleri ve yuvarlak kenarları zımparalamakta kullanılır. Daha büyük ölçekli işler için tank zımpara kullanılır. Bunlar titreşimli zımpara ve eksantrik zımparadan daha büyük ve güçlüdür. Parke gibi daha büyük zeminlerin zımparalanmasında bunlar kullanılır.

Zımpara Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Zımpara Makinası Fiyatları Ne Kadar?

Zımpara makineleri uzun ömürlüdür. Cihaza taktığınız zımpara kağıdı veya zımpara taşı zamanla aşınır ama uygun fiyatlarla yenisini alıp eskisinin yerine takabilirsiniz. Zımpara tabanı gibi parçalar da sonradan değiştirilip yenilenebilir. Zımpara makinası fiyatları elektrikli el aletleri fiyatlarıyla paraleldir. Fiyatlar ürünün markası, modeli ve gücüne göre değişiklik gösterir. Bosch, Black&Decker, Makita, Flex ve daha birçok markanın zımparalarını bu kategorimizde bulabilirsiniz. Daha fazla elektrikli yapı market ürünü için Elektrikli Aletler kategorimizi ziyaret edebilir, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun ürünleri kolaylıkla satın alabilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2021 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.