ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Vida, Çivi, Somun

Söz konusu nalburiye ve hırdavat gereçleri olduğu zaman akla ilk gelen parçalar çoğunlukla vidalar, çiviler ve somunlar olur. İster gardırop, ister mutfak dolabı, ister oturma grubu olsun, evinizde herhangi bir mobilya parçasını kurmayı planlıyorsanız ihtiyacınız olacak en önemli parçalar arasında başta vida, çivi ve somun çeşitleri olacaktır. Mobilyalarınızı birbirine nizami ve sağlam bir biçimde bağlayacak ve oturtacak olan bu parçalara sahip olduğunuz takdirde neredeyse her mobilya parçasını monte etmeniz mümkün.

Vida Çeşitleri

Vida Çeşitleri

Vida çeşitleri dendiği zaman montaj işleminize bağlı olarak pek çok farklı vida türü baş göstermektedir. Monte edeceğiniz eşyaya veya mobilya parçasına göre değişkenlik gösteren vida çeşitlerini seçerken bahsi geçen parçaya en uygun vidayı seçmek çok önemlidir. Doğru vidayı kullanmadığınız takdirde montajınız ters gidebilir, mobilyanızı doğru bir şekilde birleştiremeyebilir ve evinizde her an dağılma tehlikesi arz eden bir parça ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu tip sorunların önüne geçmek için en doğru vida seçimi için mobilyayı satın aldığınız mağazadaki yetkiliye danışmakta fayda var. Başta sunta vidası, maktap uçlu vida, alçıpan vidası, trapez vidalar, panel vidası ve kabin vidası olmak üzere her işleme uygun bir vida çeşidi ile karşılaşmanız mümkün.

Çivi Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Çivi Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Tıpkı vidalar gibi çiviler de en basitten en zorluya kadar her türlü montaj işleminde olmazsa olmaz nalburiye parçaları arasında yer alıyor. Çoğunlukla başlı ve sivri uçlu olan çivi çeşitleri de ilgili montaj işlemine göre farklılık ve çeşitlilik gösterebilmektedir. Her ne kadar günlük hayatta çivileri daha çok duvara tablo, askı, saat ve benzeri ürünler çakmak için kullansak da çivilerin kullanım alanı bununla sınırlı kalmaz. Çoğu ağaçtan veya maden malzemesinden üretilen çivi çeşitleri oldukça dayanıklı ve sağlam yapı malzemeleridir. Çiviler maşalı çivi, ağaç çivi, kabaralı çivi, korniş çivisi, nal çivisi, bakır çivi ve camcı çivisi başta olmak üzere kullanım alanına çeşitlenmektedir. En sık kullanılan çivi türleri ise nasıl çivisi ve tornavida eşliğinde kullanılan vidalı çivi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Somun Nedir, Nerede Kullanılır?

Somun Nedir, Nerede Kullanılır?

Vida ve çivi ile birlikte herhangi bir montaj işlemi sırasında mutlaka alet çantanızda bulundurmanız gereken bir diğer elzem parça da somundur. Somun, çoğunlukla cıvata ve saplama ile birlikte kullanılan, sökülebilir bağlantı parçalarından bir tanesidir. Somunun temel kullanım amacı ise birleştiren parçaların ortamda oluşan titreşim ile belirli bir süre sonra gevşemesini ve sökülmesini önlemek ve bahsi geçen mobilya parçasının sağlamlaştırmak olduğu söylenebilir. Somun çeşitleri de kullanım alanına, monte edilecek mobilyaya ve kullanılan vida çeşidine göre farklılık gösterebilmektedir. En yaygın somun çeşitleri arasında metrik somun, ince diş somun, çelik somun, ağaç somun ve fiberli somun bulunmaktadır. Montaj işinize en uygun vida, çivi ve somun parçasına karar vermeden önce mutlaka bir yetkiliye veya uzmana danışmanız gerektiğini bir daha hatırlatmakta fayda var. İhtiyacınız olan her türlü nalburiye ve hırdavat parçasına kategorimiz üzerinden ulaşabilir, en uygun fiyatlara bulabileceğiniz vida, çivi ve somun çeşitleri arasından ihtiyaçlarınızı n11.com güvencesiyle karşılayabilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2020 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.