ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo
Tesisat

KATEGORİ HAKKINDA

Tesisat

Tesisat, evlerinizde veya ofislerinizde belli bir işin sağlanmasına yardım eden parçaların doğru yerlere takılmasını sağlayan malzemelerin toplamıdır. Tesisat temel olarak ikiye ayrılır. Mekanik tesisat dahilinde ısıtma tesisatı, sıhhi tesisat, yangın tesisatı, klima tesisatı, doğalgaz tesisatı, asansör tesisatı, mutfak tesisatı; elektrik tesisatı dahilinde ise güç dağıtım, yedek güç, aydınlatma, iletişim ve alarm sistemleri tesisatları sayılabilir. 1001fidan, Yıldız Gaz, Prestij, İdevit, ECA, Plassel, 3M, Standart, Metcare ve diğer birçok markanın tesisat malzemelerinin özelliklerini ve fiyatlarını web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Vanalar

Vanalar

Vanalar, boru içerisindeki sıvının akışını düzenlemeye, başlayan akışı durdurmaya, durmuş akışı başlatmaya veya akışın miktarını artırmak için kullanılan musluk mantığında bir alettir. Vanada akışı başlatmak için kol ok yönünde, durdurmak için de okun tersi yönde çevrilir. Bahçe musluğu, su basınç düşürücü regülatörü, şu artıma bataryası, basınç düşürücü valf gibi ürünleri de vanalar dahilinde bulabilirsiniz.

Fittings

Fitting, boru bağlantı elemanı veya boru bağlantı parçası olarak da adlandırılır. Fitting malzemeleri olmadan doğalgaz hortumu veya radyatör bağlantısı düşünülemez. İki boruyu kaçak yapmayacak şekilde birleştirmek için kullanılan rakor da bir tür fittingdir. Rakor dışında kuyruklu dirsek, tesisat hortumu, hortum adaptörü, kör tapa ve dişli redüksiyon da fiting malzemeleri arasında sayılabilir. Bu ürünlerde pirinç malzeme yaygındır.

Tahliye ve Temiz Su Hortumları

Tahliye ve Temiz Su Hortumları

Tahliye hortumu ve temiz su hortumu olmazsa olmaz su tesisatı malzemelerindendir. Sifonlarda temiz su hortumu sifon haznesine temiz suyu çekerken tahliye hortumu pis suyu kanalizasyon ağına gönderir. Çamaşır makinelerinin tahliye hortumu ve temiz su hortumu da bu mantıkta işlev görür. Tahliye hortumuna çekvalf takarak kötü kokuları ve haşereleri önleyebilirsiniz.

Tapalar ve Süzgeçler

Tapa bir deliği tıkamaya yarayan, yaygın olarak plastik, metal veya ahşaptan yapılmış tıkaçtır. Süzgeç ise tapanın aksine deliklidir ve süzülen akışkanın içindeki büyük partikülleri filtreleyerek yakalar. Lavaboların, mutfak ve banyo zeminlerinin vazgeçilmez malzemelerinden olan tapalar hedeflenen yerde su biriktirilmesini, süzgeçler ise boruların istenmeyen maddelerle tıkanmamasını sağlar.

Su Arıtma Cihazları

Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazı, musluk suyundaki zararlı ve yabancı maddeleri ayrıştırarak size sağlıklı ve içilebilir bir su sağlamayı amaçlar. Bunlar, bazen nano teknolojiden de yararlanan osmoz (maddelerin az yoğun ortamdan çok yoğun ortama geçmesi) prensibini kullanan filtreleme cihazlarıdır. Su arıtma cihazı fiyatları cihazın mekanizmasına göre değişir. Musluğa takılan basit ekonomik cihazlarıyla nano teknoloji kullanan hacimli su arıtma makinelerin arasında fiyat farkı olacaktır.

Contalar

Conta, akışkanların sızmasını önlemek ve ısı yalıtımı sağlamak için iki yüzey arasına sıkıştırılan, ortası delik olan küçük bir tesisat malzemesidir. Contalar genelde kauçuk olur ama metal contalara, hatta sıvı contalara da rastlayabilirsiniz. Sıvı contalar gerekli yerlere sıkıldıktan sonra katılaşarak kauçuk conta halini alır ama yüzeyi doldurduğu için standart contalardan daha da etkilidir. Tüm nalburiye ve hırdavat ürünleri için Nalburiye & Hırdavat kategorimizi ziyaret etmeniz mümkün.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2020 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.