ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo
Oto Bakım

KATEGORİ HAKKINDA

Oto Bakım

Araçlar, yılın dört mevsiminde de belirli aralıklarla bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bu bakımlar kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmediğinde, araçlarda bazı sorunlar veya arızalar ortaya çıkabilir. Oto bakım ürünleri, bu arızaların ortaya çıkmasını engeller ve araçların istikrarlı bir şekilde performans ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlar. Bakım ihtiyaçları karşılanmayan araçlar, kısa veya uzun vadede oluşan hasarlar nedeniyle daha büyük maliyetlere sebep olabilir. Oto bakım ürünleri; oto kışlık bakım ürünleri, temizlik ürünleri, oto bakım yağ seti, araç bakım sıvıları gibi çeşitli ürün seçenekleri sunar. Bu ürünleri, araçların ihtiyaç durumu değerlendirilerek gerektiği kadar kullanılmalıdır.

Oto Bakım Malzemeleri

Oto Bakım Malzemeleri

Otomobillerin her parçası, özel temizlik ve bakım işlemi gerektirir. Araçların iç ve dış aksamlarının, aksesuarlarının, lastiklerinin ve motor bölümlerinin her biri için ayrı oto bakım ürünü kullanılır. Farklı bir parça için üretilen bakım ürünü, diğer bölümlerde kullanılmamalıdır. Boya ve parlatıcı ürünleri, araçların kaportalarında kullanılan ürünlerdir. Otomobillerin çizilmiş, darbe almış veya güneşe maruz kalmış olan kaporta bölümlerinde araç rengine birebir uyumlu olan boya ürünleri kullanılabilir. Boya koruma amacıyla geliştirilmiş olan oto bakım seti ürünleri de mevcuttur. Bu setlerin içerisinde otomobilinizin boya koruma sistemi için gereken parlatıcı, boya ve diğer ürünler toplu halde yer alır. Parlatıcılar, araçların dış yüzeylerinin parlatılmasını sağlayan ürünlerdir. Yağmur, kar, toz ve bakterilerin oluşturduğu lekeler, araçların üzerinde uzun süre kaldığında aracın boyasına ve kaportasına zarar verebilir. Bu nedenle yıkama işleminden sonra parlatıcı ürünler belirli aralıklarla kullanılmalıdır. Parlatıcılar aynı zamanda araçların yeniden leke tutmasını da önleyebilir ve tozlanmalarını geciktirebilir. Bunun dışında aracın mevcut boyasını yenileme özelliği bulunan ve araçların dış görünümlerini güzelleştiren ürünlerdir.

Oto Bakım Temizlik Ürünleri

Oto Bakım Temizlik Ürünleri

Otomobil bakımında kullanılan temizlik malzemeleri, araç bölgesine özel olarak tasarlanmış ürünlerdir. Motorlar için kullanılan temizlik ürünleri, motor temizleme sıvılarıdır. Motor temizleme sıvıları, su ile karıştırılan konsantre ürünlerdir. Fısfıslar aracılığıyla motor üzerine püskürtülen motor temizleme sıvıları, bir süre beklettikten sonra yoğun su ile durulanır. Cilalı oto şampuan ürünleri, araçların dış yüzeylerinin temizliği için kullanılan ürünlerdir. İçerisinde cila ve parlatıcı içeren bu ürünler, araçların dış yüzeylerinin cilalanarak yıkanmasını sağlar. Araç yıkama köpükleri ve şampuanları, dış bakım yağları, araç içi temizlik ürünleri, lastik temizleme ürünleri, boya koruma setleri, mikro fiber temizlik bezleri ve süngerler, klima ve yakıt deposu temizleyiciler, araç yıkama fırçaları, kategori içerisinde yer alan ürünlerden bazılarıdır. Oto kışlık bakım ürünleri ise zincir, antifriz, lastik çorabı, buğu ve buz çözücü spreyler gibi ürünlerden oluşur. Kış aylarında araçların bakımı ihmal edildiğinde tehlikeli kazalar oluşabilir.

Oto Yağ Bakım Seti

Oto Yağ Bakım Seti

Oto bakım ürünleri markaları, yağ bakım setleri oluşturarak araçların çok sayıda bölgesine aynı anda bakım yapma imkânı verir. Yağ bakım setleri arasında; dizel yakıt katkı setleri, motor koruyucu yağ setleri, şanzıman yağı bakım setleri, zincir bakım setleri, motor temizleyici yağ setleri, motor koruyucu yağlar ve diğer yağ türleri bulunur. Ürünlerin kullanım kılavuzlarındaki talimatları dikkate alarak aracınızın temizliğine dair her şeyi kendiniz yapabilirsiniz. Oto bakım fiyatları sizin yapacağınız bakımlara oranla daha yüksek maliyetlere sebep olabilir. Ayrıca aracınızın bakımını nerede yaptırdığınız da önemlidir. Bazı araç bakım noktalarında araçlara özel olarak üretilen temizlik ve bakım ürünleri kullanmadan, genel temizlik deterjanlarıyla işlem sağlanmaktadır. Bu işlem araçların boyalarına ve cilalarına zarar verebilir. Aracınız için kullanacağınız bakım ürünlerini kendiniz belirleyerek aracınıza daha doğru ve güvenli bir bakım yapabilirsiniz. Eğer aracınıza değer katacak diğer ürünleri de incelemek isterseniz Aksesuar & Tuning kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2020 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.