ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Ölçüm Cihazları

İş yerlerinde ve atölyelerde ölçüm işlemlerini daha güvenli ve sağlıklı hale getirmek için ölçüm cihazlarından yararlanmanız gerekir. Dewalt, 3M, Bosch ve dünyaca ünlü markaların elektrik ölçüm cihazları, terazileri, şerit metreleri, lazermetreleri, distomatları, kumpasları ve mikrometreleri geniş bir fiyat skalası aralığıyla bu kategroide beğeninize sunuluyor.

Elektrik Ölçüm Cihazları

Elektrik Ölçüm Cihazları

Elektrik ölçüm cihazları akım, voltaj, direnç veya kaçak gibi elektrikle ilgili ölçüm yapan aletlerdir. Bu cihazlar arasında şunları sayabiliriz: dijital avometre, kablo bulucu test cihazı veya duvar tarama aracı (matkapla delik açmadan önce duvarda elektrik kablosu olup olmadığını kontrol etmek için), pil ve bataryaların ne kadar enerjisi kaldığını gösteren pil ve batarya doluluk ölçüm cihazı, elektrik devresinden geçen akımın şiddetini ölçen ampermetre, aynı anda akım, voltaj ve direnç ölçebilen multimetre, wattmetre, pH metre ve benzerleri.

Teraziler

Teraziler

Ağırlık tartmaya yarayan teraziler ağır iş kollarında kendine temel olarak iki şekilde yer bulur. Birincisi büyük yükleri tartan teraziler (kantarlar), ikincisi de çok ince hesaplamalar yapan hassas teraziler. Mutfak tipi teraziler de hassas terazi sayılır ama yapı market ve bahçe söz konusu olduğunda daha çok, altın gibi madenlerin tartıldığı hassas terazi kastedilir. Belli bir ağırlığa kadar tartabilen, avuç içi büyüklüğünde el tipi teraziler ise pratik bir ölçüm imkanı sunarken kolayca taşınmasıyla da artı puan topluyor.

Şerit Metre

Şerit Metre

Şerit metre, ölçüm cihazlarının her iş yerinde ve her evde olan üyesidir. Şerit metreler, genelde avuç içi büyüklüğünde olur ve 5 metreye kadar ölçüm yapar. Metre metalden olduğu için ve hızla kapanırken kesici olabileceği için şeridi durduran bir kilit de mevcuttur. Arazi tipi şerit metreler, standart şerit metrelerden farklı olarak daha geniş ve yayvandır.

Lazermetreler ve Distomatlar

Lazermetreler ve Distomatlar

Son zamanda kullanımları iyice yaygınlaşan lazermetreler bir hassas ölçüm cihazıdır ve mezuralara alternatif olarak mesafeleri çok daha kesin bir şekilde ölçebilir. Lazermetreler lazer ışınlarının yardımıyla mesafeleri ölçtükleri için sadece düz alanlarda değil kıvrımlar gibi erişilmesi zor alanlarda da ölçüm yapabilir. Lazermetrelere yakın bir mantığa sahip olan distomatlar da iki nokta arasındaki mesafeyi ışın göndererek ölçer ama uzaktan kumandaya benzeyen lazermetrelerden daha büyüktür ve yaygın olarak madencilikte kullanılır.

Kumpas ve Mikrometre

Kumpas ve Mikrometre

Hassas ölçüm aletlerinden biri olan kumpas, ölçüm hassasiyetine ve ölçüm şekillerine göre farklı çeşitlere ayrılır. Delik kumpası, derinlik kumpası, kalınlık kumpası, markalama kumpası, dijital kumpas gibi. Mekanik ölçüm yapan kumpasın özellikle mühendislikte önemi büyüktür. Çok küçük uzunlukları ölçmek istediğinizde başvurmanız gereken cihaz mikrometre. Mikrometreler, milimetrenin binde biri olan mikron cinsindeki değerleri büyük bir hassasiyetle ölçer.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2021 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.