ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Motosiklet

Motosiklet kimileri için bir tutku kimileri için de pratik bir ulaşım aracıdır. Dar alanlarda sürüşe devam edebilme ve yüksek manevra kabiliyeti gibi unsurlar özellikle trafiğin yoğun olduğu metropol kentlerde motosiklet kullanımını daha cazip kılabiliyor. Günümüzde model seçenekleri son derece fazla olduğundan kullanım amacına, beklentilere, performansa ya da sürüş dinamiklerine yönelik olarak seçim yapmak gerekli oluyor.

Kullanım Amacına Uygun Motosiklet Seçimi

Kullanım Amacına Uygun Motosiklet Seçimi

Motosikletler gerek kazandırılan sürüş dinamikleri gerekse üretiminde kullanılan malzemeler bakımından pek çok farklı grupta değerlendiriliyor. Kentlerde en çok tercih edilen enduro stili motosiklet çeşitleri oluyor. Kelime anlamı “dayanıklılık” olan bu motosikletler hem asfaltta hem de toprak zeminde ilerleyebilme imkânı sunuyor. Oturuşu en rahat ve yol görüşü en geniş motosikletler olan endurolar yüksek çekiş gücüne sahip bulunuyor. Commuter kategorisinde yer alanlar ise şehirler arası ulaşım için tercih ediliyor. Uzun yolda kullanım için dizayn edilen tasarımlar ise cruiser kategorisinde değerlendiriliyor. Rahat bir oturuş pozisyonu sunan bu motosikletlerin beygir gücü eğrisi bir hayli değişkenlik gösteriyor. Racing tipi motosikletler ise aslında yarış için dizayn edildiğinden yüksek hıza ulaşabilir. Hız tutkunlarının tercihi olan bu motosikletler 4 silindirli motor güçleriyle ön plana çıkıyor. Engebeli ve bozuk araziler için off-road motosikletler tercih ediliyor. Şehir içi kullanım için üretilen motosikletler ise street ya da scooter stili olarak adlandırılıyor. Manevra kabiliyetleri son derece güçlü olan bu motosiklet modelleri arasında vitessiz çalışan tasarımlar da yer alıyor. Bu klasik sınıflandırmanın yanı sıra dizaynları, sürüş stilleri ve teknik donanımları bakımından birbirleri ile harmanlanmış olan tasarımlar da seçenekler arasında yer alıyor. Markası, modeli, hangi kategoride yer aldığı, üretim teknolojisi, motor hacmi, sürüş stilleri ve güvenlik özellikleri gibi pek çok unsur motosiklet fiyatları üzerinde belirleyici oluyor. Her bütçeye uygun bir motosiklet modelini bulmak zor olmuyor. Ancak kullanım amacına, kullanılacağı zemine, kullanım deneyimine ve ihtiyaçlara yönelik seçim yapmak en akılcı tercih oluyor.

Güvenli Bir Sürüş İçin Motosiklet Ekipmanları

Güvenli Bir Sürüş İçin Motosiklet Ekipmanları

Motosiklet kullanıcılarının hem güvenli bir sürüş yapabilmesi hem de olası bir kaza anında vücudunun alacağı hasarı minimuma çekebilmesi için mutlaka kask, mont, motosiklet eldiveni ve montu, dizlik, bellik gibi çeşitli motosiklet ekipmanları kullanması gerekiyor. Vücudu olumsuz hava şartlarının yanı sıra kaza durumunda sürtünme, delinme ve kırılma gibi çeşitli yaralanmalardan da koruyan motosiklet ekipman çeşitleri, üst düzey koruma içeren ürün modelleri de sunuyor. Kask modelleri çeşitli testlerden geçirildikten sonra kullanıma sunuluyor. Trafik ve çevre sesini minimuma indirgeyen, daha iyi bir yol konsantrasyonu sunan kask modelleri, kaza riskini asgariye çekiyor. Mont modelleri ise omuz ve dirseklerde yer alan ekstra korumalarla kaza durumunda yaralanmaları engelleyebiliyor. Özel olarak dizayn edilen eldiven modelleri de rüzgâr, sıcak ve soğuk gibi unsurlardan elleri korurken yine kaza durumunda koruma sunmasıyla dikkat çekiyor. Pantolon, içlik, balaklava gibi destek ekipmanları ile çok daha konforlu ve güvenli bir sürüş mümkün hale geliyor.

Pratik Değişim Şansı Sunan Motosiklet Parçaları

Pratik Değişim Şansı Sunan Motosiklet Parçaları

Uzun süreli kullanım ya da kaza gibi çeşitli durumlarda motosikletlerin bazı parçaları zarar görebiliyor. Aynı zamanda kask gibi motosiklet ekipman modellerinde de bu geçerli oluyor. Parça değişimi hızlı ve pratik bir onarım yöntemi olduğundan motosiklet parçaları motosiklet kullanıcılarının her daim yakın markajında yer alıyor. Bu sayede farklı marka ve modellere uygun olan motosiklet yedek parça çeşitleri ile ekipman parçaları kolaylıkla bulunabiliyor. Pratik bir şekilde değişim imkânı sunan, belirli bir kalitenin üzerinde olan motosiklet yedek parça çeşitleri arasında kullanıcı tarafından kolayca değiştirilebilecek parçalar da bulunuyor. Aynı zamanda ihtiyaca yönelik olarak motosiklet veya ekipmanlarına farklı bir stil kazandırmak da mümkün olabiliyor. Örneğin bazı kask modellerinin vizör camı farklı bir renkte temin edilebiliyor ve kask modeline kolayca monte ediliyor. Motosiklet ve otomotiv ile ilgili diğer tüm ihtiyaçlarınızı "Otomotiv & Motosiklet" kategorimizde bulabilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2021 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.