ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Lastik & Jant

Lastik ve jant bir aracın en önemli parçaları arasında yer alıyor. Bu nedenle jant seçiminde de lastik seçiminde de oldukça dikkatli olmak gerekiyor. Oldukça fazla sayıda lastik ve jant modeli bulunuyor. İhtiyaç ve taleplere yönelik yapılan ufak bir araştırma sonucunda gerekli olan ürün tespit edilebiliyor. Günümüzde pek çok araç sahibinin bulunmasıyla birlikte lastik ve jantlara ilgi yükseliyor. Bu nedenle de tüketici kitlesi oldukça geniş olan ürünlerdir. Oto jant ve lastik modelleri her arabaya göre değişiklik gösterir.

Lastik Modelleri

Lastik Modelleri

Lastik, aracın hareket etmesini ve yükünü taşımasını sağlayan temel parçaları arasındadır. Kullanım seçeneklerine göre farklı tiplerde lastikler bulunur. Doğru lastik tercihi yapmak, hem güvenlik hem de sağlık açısından faydalı olur. Lastik modelleri mevsimlere göre ve araçlara göre iki temel gruba ayrılır. Mevsimlere göre lastik modelleri üçe ayrılır. Kış lastikleri 7°C altındaki soğuk havalarda kullanıma uygun lastik modelleridir. Özel tasarımlı sırt desenleri sayesinde fren gücünü en üst seviyeye taşır. Diğer lastik tipi olan yaz lastikleri de Ilık ve sıcak havalarda kullanıma uygun olarak üretilen modellerdir. Hava şartlarına bağlı olarak yıl içerisinde de pek çok yerde kullanım imkanı bulunur. Dört mevsim lastikleri ise Her mevsim koşullarında rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmiş olan ürünlerdir. Araçlara göre lastik modellerinde daha çok çeşit vardır. Otomobil lastikleri pek çok model arabaya uygun olacak şekilde üretilen ürünlerdir. Uzun kilometrelerce yıpranma göstermeden gidebilecek kapasiteye sahiptir. Kaliteli yapıları ile uzun süre deforme olmadan kullanılabilir Hafif ticari araç lastikleri, diğer lastik türlerine göre daha hafif yapıda üretilir. Yumuşak olmasına rağmen her hava şartına uyum sağlayacak niteliktedir. 4×4 lastikleri ise özellikle arazi araçlarına uygun olarak üretilen lastik modelleridir.

Jant Modelleri

Jant Modelleri

Jant, lastiğin takıldığı kısmı kaplar. Ve araç için oldukça önem taşıyan parçalar arasında yer alır. Pek çok çeşit jant bulunur. Bunların bir kısmı ihtiyaca yönelik, bir kısmı ise isteğe yönelik üretilen jant modelleridir. Jant modelleri gruplara ayrılacak olursa toplam üç gruba ayrılır. İç lastiksiz jant, iç lastiği olmayan jant modelleridir. Bu tarz jantlara sadece dış lastik takılır. 1980 yılından itibaren üretilir İç lastikli jant, iç lastiği olan jant modelleridir. Bu jant türleri toplam üç bölümden oluşur. Çember, göbek ve segman bölümünden oluşur. Göbeksiz jant ise hem iç lastik hem de dış lastik takılabilen jant modelleridir. Jant seçimi yaparken, araca en uygun ürünü tercih etmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde arabada bir takım sıkıntılar meydana gelebilir. Jant alımı yapmadan önce ihtiyacı belirleyip ona göre piyasa araştırması yapmak daha faydalı olur. İçerisindeki malzemelerine göre de çelik ve alüminyum olarak iki tip jant modeli bulunur. Alüminyum jantlar yumuşak yapıya sahiptir. Bu nedenle kullanım ömrü çok uzun soluklu olmayabilir. Çelik jant modelleri ise çelik alaşımlardan yapılır. Kullanım ömrü biraz daha uzundur. Ancak çok ağır darbelerde lastik çelik jantların da darbe görme ihtimali vardır. Jant modellerinde, dış görünüme önem veren insanlar için üretilen özel jant kapakları bulunur. Bu sayede araç görüntüsü de daha şık ve zarif olur. Jant modeli tercih ederken öncelikli olarak arabaya en uygun olanını belirlemek gerekir. Bu şekilde sorunsuz jant seçimi yapılabilir.

Oto Lastik ve Jant Fiyatları

Oto Lastik ve Jant Fiyatları

Oto lastik ve jant fiyatları, modellere ve özelliklere göre değişiklik gösterir. Ayrıca araca her model uymadığından dolayı öncelikli olarak model tespit etmek gerekir. Fiyat lastik ve jant modelleri için ikinci planda yer alır. Aynı zamanda araba lastik ve jant fiyatları sadece model ve özelliklere göre değil, dönem ve koşullara göre de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle alım yapılacağı zaman piyasada araştırma yapmak daha sağlıklı olur. Fiyat araştırması yaparken ürünlerin kalitesinin de ön planda olması gerekir. Oto lastik ve jant modelleri ne kadar kaliteli olursa, kullanım ömrü de o kadar uzun olur. Aynı zamanda lastik jant fiyatlarını belirlerken tüketici isteklerini de dikkate almak gerekir. Uygun fiyatlı ürünler her zaman daha çok tercih edilir. Ancak fiyatının uygun olması ürünün kaliteli olduğu anlamına gelmez. Piyasa araştırması yapılarak oto lastik ve jant modelleri fiyatlarına ulaşmak oldukça kolaydır. İhtiyaç ve bütçeye göre kıyaslama yapılıp en uygun ürünü belirleme imkânı mevcuttur. Aracınızın tüm ihtiyaçları için Otomotiv & Motosiklet kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2022 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.