ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo
Kaynak Makinesi

KATEGORİ HAKKINDA

Kaynak Makinesi

İmalatta, fabrikalarda, mimaride ve hatta heykeltıraşlık gibi bazı sanat dallarında elektrikli aletlerin kullanımı oldukça yaygındır. Bu aletler elektrik gibi elverişli bir güç kaynağıyla çalışabilmesi, elle çalışmaya uygun olması ve genelde dar alanlarda da kullanılıp saklanabilecek boyutlarda olmasıyla büyük avantaj sağlar. Yaygın bir elektrikli alet olan kaynak makinesi de özellikle metalle ilgili işler ve uğraşlarda olmazsa olmaz ekipman unsurlarından biridir.

Kaynak Makinesi Nedir?

Kaynak Makinesi Nedir?

Kaynak, imalatta veya heykeltıraşlıkta kullanılan, genelde metal veya termoplastik gibi maddeleri füzyon yoluyla bir araya getirmeyi sağlayan bir yöntemdir. Kaynak veya lehim gibi düşük sıcaklıktaki metal birleştirme yöntemlerinden farklıdır çünkü bunlar baz metali eritmez. Kaynakta eriyip dolgu malzemesiyle birleşen kısım genelde baz metalin kendisinden kuvvetlidir. Isıyla birlikte baskı da kaynak yapmak için kullanılabilir. Kaynak makinesi kaynak yöntemini kullanarak metalleri ve termoplastikleri birleştiren elektrikli alettir. Kaynak makinesinin mekanizması elektrik enerjisini kaynak bölgesinde ısıya çevirir. Bu işlem erime, kaynaşma ve birleşme ile sonuçlanır. Bazı kaynak makineleri elle çalıştırılır, bazı kaynak makineleri ise bilgisayarla yönetilir ve bir anda birkaç kaynak işlemi birden yapar. Kaynak makineleri genelde AC (alternatif akım) kullanır.

Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kaynak Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Kaynak makinelerinin kullanım alanlarına ve kaynak şekline göre birçok çeşidi bulunuyor. İnverter kaynak makinesi, çanta kaynak makinesi, gazaltı kaynak makinesi, boru kaynak makinesi, punta kaynak makinesi, jeneratör kaynak makinesi, transformatör kaynak makinesi ve redresörlü kaynak makinesi gibi bu çeşitlerden bazıları diğerlerinden daha yaygın. İnverter kaynak makinesi normal ve diğer kaynak makinelerine göre çok daha az elektrik enerjisi harcar, boyutları daha küçük ve ağırlıkları daha hafif olur, tek fazlı olanlarda DC (doğru akım) elde edilebilir, daha pürüssüz ve sıçramasız bir arka sahip olduğu için daha iyi kaynak elde edilebilir. Gazaltı kaynak makinesi ise ısıyla bir elektrotun arasında oluşan arkın kaynak bölgesini sürekli beslemesi mantığında çalışır. Kaynak makinesinden çıkan gaz kaynak bölgesini hava girişinden koruyarak olası hataları önler.

Kaynak Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Kaynak Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Her şeyden önce hangi kaynak makinesini kullanırsanız kullanın ürün talimatlarını kesinlikte takip edin, makineyi kullanmakta yetkili birine kullandırın, kaynak maskesi ve güvenlik eldiveni gibi aksesuarları asla ihmal etmeyin. Kaynak makinesi fiyatları ürünün çeşidinin yanı sıra kalitesine göre de değişiklik gösterir. Dolayısıyla, fiyattan önce gerçekten işinize yarayacak ve güvenli olarak çalışmanızı sağlayacak ürünleri göz önünde bulundurun. Fimer kaynak makinesi, Express kaynak makinesi ve diğer markaların kaynak makinelerini bu kategoride bulabilirsiniz. Diğer elektrikli aletler için tek yapmanız gereken Elektrikli Aletler kategorimize tıklamak.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2020 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.