ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo
Jeneratör

KATEGORİ HAKKINDA

Jeneratör

Elektrik enerjisi bulunmayan bir bölgede misiniz? Ya da elektrikle çalışan aletleriniz sık sık elektrik kesintilerine maruz kalıyor ve bozulma riskiyle karşı karşıya mı geliyor? O zaman, jeneratör tam da ihtiyacınız olan şey. İstediğiniz boyutta, istediğiniz miktarda elektrik üreten bir jeneratörle kesintilere veda edebilirsiniz.

Jeneratör Nedir?

Jeneratör Nedir?

Jeneratör, en basit tanımıyla, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinedir. Elektromanyetik endüksiyon kullanır, yani elektromanyetik kuvvet oluşturarak çalışır. Elektrik enerjisini harekete dönüştüren elektrik motorunun tersine, jeneratör motoru, hareket enerjisini elektriğe dönüştürerek kesintisiz elektrik sağlar. Elektrik enerjisiyle çalışan aletler, örneğin buzdolabı gibi beyaz eşyalar ani elektrik gidip gelmelerinden olumsuz etkilenir ve bozulabilir. Ofislerde de çalışmanın devam edebilmesi için modemlerin, ışıkların, bilgisayarların, ısıtma soğutma sistemlerinin sürekli elektrik alması gerekir. İş makinelerinin de yüksek miktarda kesintisiz elektriğe ihtiyaç vardır. Bütün bu alanlarda jeneratör kullanarak elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Jeneratör Nasıl Çalışır?

Jeneratör Nasıl Çalışır?

Jeneratör, hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştür. Bunun için fizik bilimini sonuna kadar kullanır. Basit bir şekilde ifade edilirse, jeneratörler elektrik motorları gibi ama tersine çalışır. Dinamoda elektromanyetik indüksiyon akımı mıknatıslı bir alan içinde, kapalı devrede hareket ettirilir ve bu hareket sonucunda elektrik üretilir. Mekanik enerji kaynakları, genel olarak benzin, jeneratöre ilk hareketi sağlar. Çalışma prensibi açısından jeneratörler ikiye ayrılır. Doğru akım jeneratörleri (DC), akımın yönünün ve büyüklüğünün değişmediği, kutupların sabit olduğu jeneratörlerdir ve bu makinelere dinamo da denir. Alternatif akım jeneratörleri (AC), en yaygın kullanılan jeneratörlerdir ve senkron jeneratörler olarak da bilinir. Bu makinelerde akımın yönü ve büyüklüğü sürekli değişir.

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?

Jeneratör çeşitleri teknik olarak beşgen kutuplu jeneratör, manyeto hidrodinamik jeneratör ve yüksek frekans jeneratör diye üçe ayrılır ama jeneratörü evinize alıyorsanız muhtemelen bu isimlerden çok boyutu, fiyatı, pratikliği ve sessizliğiyle ilgileneceksiniz. Piyasadaki birçok jeneratör, dizel jeneratördür ve benzinle çalışır. Dolayısıyla, hangi jeneratörü alırsanız alın yakıt benzin bidonu alarak düzenli benzin alışverişi de yapmanız gerekir. Çanta tipi jeneratörler elde taşınabilecek boyutlardadır ve pratik bir çözüm olarak düşünülebilir. Standart jeneratör parçaları dizel motor, alternatör, egzoz susturucusu, şase ve depodur. Ama bu parçalar jeneratör çeşitlerine ve jeneratör firmalarına göre artabilir veya değişebilir. Jeneratör fiyatları benzinli bir motor olduğu için yüksek bir aralıktadır ama jeneratörleri bir kez aldığınızda sadece benzin ekleyerek yıllarca kullanabilirsiniz. Uzun vadede size sağladığı yararlar maliyetini hayliyle çıkaracaktır. Daha fazla yapı ürünü için Yapı Market & Bahçe kategorimizi inceleyebilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2022 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.