ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo

KATEGORİ HAKKINDA

Boya Tabancası

İmalat ve makine gibi sektörlerde, ev veya bahçe bakımında ve tadilatında, hatta heykel veya gravür gibi bazı sanat dallarında elektrikli aletlerin sağladığı avantajlar yadsınamaz. Elle kullanılabilen ve çoğunlukla fazla yer kaplamayan elektrikli aletler kesme, düzeltme, birleştirme ve daha birçok amaç için kullanılabilir. Kullanıldıkları bir alan da boyamadır. Elektrikli boya tabancası sayesinde astar ve cila yapabilirsiniz.

Boya Tabancası Nedir?

Boya Tabancası Nedir?

Boya tabancası, boyayı sprey mantığında püskürten bir alettir. Sprey boyamanın bir avantajı boyanın yüzeyin her yönüne homojen olarak dağılmasıdır. Astar ve cilada boyanın eşit bir şekilde dağılması oldukça önemli. Boya tabancası dekoratif amaçlı görsel efekt oluşturmak için de kullanılır. Ayrıca, paintball için kullanılan cihazda boya tabancası arasında sayılabilir ama elektrikli değildir. Elektrikli boya tabancası, gücünü bir elektrik kaynağından veya hava kompresöründen alır. Böylece aleti kullanırken fazla kuvvet harcamanıza gerek kalmaz. Bu ürünleri ve daha fazlasını incelemek için Elektrikli Aletler kategorimize göz atabilirsiniz.

Boya Tabancası Parçaları ve Çeşitleri Nelerdir?

Boya Tabancası Parçaları ve Çeşitleri Nelerdir?

Boya tabancası parçaları olmadan çalıştırılamaz. Parçalar boya tabancasının çeşidine göre değişiklik gösterebilir ama genel olarak tabanca gövdesi, tetik, enjektör, iğne, boynuz, boya debi ayar vidası, (havalı tabancalarda) hava ayar vidası, sızdırmazlık contaları, debi ve hava ayar vida yayları ile tetik yayı bulunur. Elektrikli boya tabancalarında kablo ve boru da mevcuttur. Boya tabancası çeşitleri yalnızca hava girişi bulunan alttan hazneli boya tabancaları, hava haznesinin yukarıda yer altı üstten boya hazneli boya tabancaları, hava ve boyanın ayrı hortumlarla geldiği boya tabancaları, yalnızca boya girişi bulunan havasız boya tabancaları ve boyaya elektrik yükleyerek elektriksel çekim kuvvetini kullanan elektrostatik boya tabancalarıdır.

Boya Tabancası Nasıl Çalışır?

Boya Tabancası Nasıl Çalışır?

Boya tabancası boyayı atomize ederek boya transfer verimliliğini artırır ve yüzeye homojen bir şekilde yayılmasını sağlar. İnce bir katman sağladığı için ana boyama için değil astar veya cila için ya da dekoratif amaçlarla kullanılır. Boya tabancasının çalışma şekli çeşidine göre değişir. Havalı boya tabancaları hava kompresörünün sağladığı hava kuvvetiyle boyayı püskürtürken hava kullanmayan elektrostatik tabancalar negatif ve pozitif yüklerin çekiminden yararlanarak boyayı püskürtür. Boya tabancası kullanırken talimatlara uymaya ve gözünüzden uzak tutmaya dikkat edin. Elektrikli boya tabancası fiyatları diğer boya tabancalarından biraz daha yüksektir. Elbette, ürünün kalitesi ve hacmi de fiyatlara etki edebilir. Bosch boya tabancasıIngco boya tabancası, Black & Decker, KL, Max-Extra, Asturo, Magic Brush ve diğer birçok markanın boya tabancalarını web sitemizde bulabilirsiniz.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2021 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.