ücretsiz kargo   75₺   ÜZERİ    KARGO BEDAVA   ücretsiz kargo
Balık

KATEGORİ HAKKINDA

Balık

Balıklar, evde beslemesi en kolay olan evcil hayvanlardan olsalar da güvenli ve doğru yetiştirme yapabilmek için gerekli bilgi ve malzemeye sahip olmanız gerekir. Kategorimizde evde balık beslemek isteyenlerin ihtiyaç duyabileceği tüm ürünler yer almaktadır. Balık yemiakvaryumfanusakvaryum filtresi bu ürünlerden yalnızca bazılarıdır. Diğer ürünler ve balık besleme hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamına göz atabiliriniz.

Balık Beslemek İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

Balık Beslemek İçin Gerekli Ürünler Nelerdir?

Balık beslemeye yeni başlayacaksınız ve elinize bu hobiyle ilgili herhangi bir ürün bulunmuyorsa balıktan önce almanız gereken ürünlerden başlamanız gerekir. Eğer akvaryunmda balık besleyecekseniz; ilk olarak başlangıç seviyesinde ortalama 30-60 litrelik bir akvaryum satın almalısınız. Besleyebileceğiniz akvaryum balıklarıdan bazıları; cüce vatoz, japon balığı, astronot balığı, cam kedibalığı gibi balık türleridir. Akvaryumun ardından almanız gereken diğer ürünler ise akvaryuma uygun bir filtre, derece, hava motoru ve aydınlatmadır. Aydınlatma alabilmek için akvaryumunuzun lamba ya da floresan girişinin olması gerekir. Balıkların geceleri karanlıkta kalmaması için buna uygun bir akvaryum ardından da aydınlatma almaya özen göstermelisiniz.

Akvaryum Nasıl Kurulur?

Akvaryum Nasıl Kurulur?

Akvaryumunuz hazır ve sırada onu kurmak var. Akvaryumunuzu kurmaya başlamadan önce yanınızda akvaryum filtresi, akvaryum temizlik malzemeleri, çakıl, kaya ve yeşillikleri hazır etmenizi öneririz. Akvaryum kurarken ilk olarak seçtiğiniz çakıl, kaya, yeşillik ve varsa kütük parçalarını geniş bir kaba ayrı ayrı yatırarak 1 gün boyunca suda bekletin. Böylece bu dekoratif malzemelerin üzerindeki tozu temizlemiş olursunuz. Dolayısıyla ileride akvaryum suyunuzun bulanıklaşmasının da önüne geçebilirsiniz. 1 günün ardından suyunu süzdüğünüz ürünlerin temizliğinden emin değilseniz bu işlemin süresini uzatabilirsiniz. Durulama suyu iyice temiz olana kadar bu işlemi tekrarlayın. Temizlediğiniz çakıl taşlarını akvaryum tankınız boşken en dibe güzelce yerleştirin. Çakıl ve taşları yerleştirdikten sonra akvaryumunuza su doldurmaya başlayabilirsiniz. İmkanınız varsa bu su pH seviyeli içme suyu olsun. Akvaryum suyunu doldururken yavaş hareket ederek, çakıl taşlarının kalkmasını engelleyebilirsiniz. Suyu doldurduktan sonra sırada filtre sisteminin montajı var. Filtre sisteminin yerleştirdikten sonra canlı bitkileri düzenleyin. Ertesi gün termometreyi takıp suyun sıcaklığını ayarlayın. Ve işte balıklarınız için gerekli ortam hazır!

Balık Besleyenlere Tavsiyeler

Balık Besleyenlere Tavsiyeler

Balık beslemeye yeni başlayanların da yıllardır balık besleyenlerin de önemle dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle akvaryumu gereğinden fazla doldurmaktan kaçının. Akvaryumun içindeki su miktarını tam ölçebilmek için çakıl ve süslemeri de hesaba katmanız gerektiğini unutmayın. Örneğin 60 litre su hacmi olan bir akvaryumda toplam boyu 40 cm’yi aşmayan bir balık sürüsünü besleyebilirsiniz. Balık besleyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer en önemli konu da balık seçimidir. Birbiriyle geçinemeyen balıklara sahip olmak yapılan en büyük hatalardandır. Bunun yanı sıra; balıklarınızı fazla beslememeye de özen göstermeniz gerekir. Sadece aç görünmeleri, beslenmeye ihtiyaçları olduğu anlamına gelmeyebilir. Onları 5 dakika içinde tamamen tüketilenden fazla beslememeye dikkat edin.

PAZARYERİ İŞ ORTAKLARIMIZ


Epttavm.com Webdengelsin Mağazası Hepsiburada.com Webdengelsin Mağazası N11.com Webdengelsin Mağazası

WHATSAPP MÜŞTERİ HATTI

0850 532 64 50

İletişim formunu kullan.

İLETİŞİM FORMU
© Copyright 2020 WEBDENGELSİN Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Sopyo Pazaryeri Entegrasyonu ve E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.